Рекурсивный лук

Для непосвяченої людини лук зазвичай асоціюється з тим, що показують в художніх фільмах типу «Робін Гуд» або «Володар Кілець». Насправді, за багато тисячоліть лучники різних частин світу і різних народів створили величезну безліч видів і типів луків.
Сучасний лук-Блочний або рекурсивний?
Серед такого розмаїття видів можна виділити 3 основних типи луків, які існують до цих пір: це прямий традиційний лук, рекурсивний цибулю і вершина лучної еволюції-блоковий цибулю або, іншими словами,» компаунд » (від англ. Compound). У чому специфіка кожного виду, в чому переваги і недоліки ми і спробуємо розібратися в цій статті. Ми розповімо, що це рекурсивный лук.

Перший тип-це прямий цибулю, прабатько всіх інших луків. Коли з’явився перший цибулю, визначити неможливо навіть приблизно, проте достовірно відомо, що прямий цибулю на початку своєї еволюції являв собою дерев’яну палицю, зігнуту в дугу, кінці якої стягувалися тятивою. Перший крок на шляху вдосконалення прямого лука був зроблений, коли луки стали робитися не з одного, а з двох шматків дерева, з’єднаних в середині під деяким невеликим кутом і посилених в певних місцях накладками з різних матеріалів.

Сила бою з такого лука залежала від його величини і міцності центральної частини. Незважаючи на простоту своєї конструкції, прямий лук і донині використовується лучниками різних країн як найпростіший і класичний варіант. Сучасні прямі луки, зрозуміло, відрізняються від своїх предків. Зараз рідко використовуються ціликові пластини для виготовлення цибулі, найчастіше майстри склеюють луки з різних шарів і сортів деревини різної щільності і розміру. Тонкий підбір натуральних і штучних матеріалів, і точний розрахунок пружності цибулі в різних його частинах забезпечує надійність і відносно високу енергетику.

kolibrius

Добавить комментарий

Наверх